top of page

Şirketlere verdiğimiz stratejiler güçlü bir makro ekonomik analiz gerektirir.

Dünyada ve Türkiye’de şirketlerin başarısını etkileyen en önemli etkenlerden birisi aldıkları finansal kararlardır. Şirketler bu finansal karar alırken makro ekonomik ortamı ve piyasalardaki gelişmeleri takip ve analiz etmeleri gerekmektedir. Küresel ekonomideki gelişmeleri, Türkiye’nin dönemsel makro ekonomik avantaj ve dezavantajları ile birleştirerek yorumluyor, bu bilgileri sizlerle şirketlerinizin yönetim kurullarında sunumlar ile paylaşıyoruz.

 

Hangi Konularda Şirketlerinize Katkı Yaratıyoruz ?

Küresel Ekonomi

Dünya ekonomisine makro bakış açısı ile bakmak uluslararası rekabet ve fon akımlarını iyi anlamayı sağlamaktadır. Ekonomik krizlerde ve durgunluk dönemlerinde küresel ekonomiyi çok yakından izlemek şirketinizi risklere karşı daha korunaklı halde tutabilir. Öte yandan küresel ekonomideki canlanma ve risk iştahının artması şirketiniz için iyi bir atılım ve büyüme dönemi anlamına gelebilir. Küresel ekonomiyi iyi takip ve analiz etmek, risklerden korunmak ve fırsatları kara çevirmek için çok önemli bir etkendir.

Türkiye Ekonomisi

Türkiye ekonomisine makro açıdan yaklaşıyor, büyümenin arz ve talep kısmındaki gelişmeleri izliyor, enflasyonu doğuran ürün gruplarının ve enflasyondaki trendin analizini yapıyoruz. Dış ticaret hadlerinin ve ödemeler dengesinin analizini yaparak cari açığın finansman kalitesini inceliyoruz. Kamu maliyesi ve Bütçe dengesi, iç ve dış borçlanma yapısı, uluslararası rezervler, TCMB Analitik Bilançosu ve işsizlik oranları focus alanlarımızdandır.

bottom of page