top of page

International Valuation Standard Council (IVSC), Sparta&Co'nun IVSC kurumsal üyeliğini onaylamıştır. 

Değerleme Önemlidir!
IVSC, Sparta&Co'nun kurumsal üyeliğini 2022 Nisan ayında gerçekleşen olağan üyelik toplantısında onaylamıştır.

IVSC , Londra'da yaptığı çalışmalarla Uluslararası Değerleme Standardlarını üst seviyeye çekerek standardların tutarlı, şeffaf ve hakkaniyetli olmasını ilke edinmiş bir kuruluştur. 

 

IVSC, 137 ülkede değerleme mesleği için bağımsız küresel standart belirleyicisi olup, kamu yararına değerleme profesyonelliğini teşvik eden "Uluslararası Değerleme Standartları"nı oluşturmaktadır. 

 

Sparta & Co, 2017 yılından bu yana “Kurumsal Finansman” alanında faaliyet göstermekte olup, şirketlere satıcı ve alıcı taraf danışmanlıkları, borç finansmanı danışmanlığı, halka arz danışmanlığı faaliyetlerinde bulunmaktadır.

 

2019 yılında faaliyete geçen Londra ofisi ile global yatırımcılara da hitap eden Sparta & Co, özellikle 2022 yılında iki önemli halka arz danışmanlığı yapmış, Bulutistan’ın %10.5 luk payının Sabancı Holding Özel Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’na satış danışmanlığı hizmetinde bulunmuştur.

 

Sparta & Co, 2022 yılında, ABY Plastik’in Naksan Plastik’in iktisadi bütünlüğünü satın alması sürecinde 3 yerel bankadan 180 Milyon USD büyüklüğünde borç finansmanı danışmanlığında bulunmuştur.

bottom of page