top of page

Sparta & Co, yatırım bankacılığındaki tecrübesini, değerleri, tutkusu ve iş yapma şeklindeki disiplin ile birleştirir ve sizlerin en güvenilir stratejik ortağı olmayı amaçlar.

Sparta & Co şirketlerin başarılarının sürekliliği için onlara strateji danışmanlığı ve kurumsal finansman hizmeti sağlamaktadır. Sparta & Co şirketlerin dış şoklara dayanıklı, daha zeki, daha keskin ve daha yeni bir versiyona dönüşümleri için uğraşır. Ortaya koyacağı "yeni kurumsal stratejiler" ile yönetim kuruluna yüksek bir ekonomik değer yaratmayı hedefler. Sparta&Co, yerli ve yabancı şirketlerin Türkiye ve Dünya ekonomisine makro ekonomik bakışlarını kuvvetlendiren,  döviz, faiz gibi önemli finansal parametrelerin tahminleri ile şirketinize finansal avantaj yaratan bir partnerdir. Sparta&Co nun nihai hedefi Şirketlerin değerini yükseltmektir. "Değer yönetimi" olarak adlandırdığımız ​çalışma planımızda Şirketlerin gerek ortak arayışında, stratejik ortağa satışta veya halka arzda, Şirket piyasa değerini maximize edecek çalışmalar yapar, Şirket yönetim kurulunun değeri yükseltecek çalışmalar ve stratejiler üretmesini sağlarız.

Sparta & Co, yatırım bankacılığındaki tecrübesini, değerleri, tutkusu ve iş yapma şeklindeki disiplin ile birleştirir ve sizlerin en güvenilir stratejik ortağı olmayı amaçlar.

Sparta & Co, 2017 yılında Taner Özarslan tarafından kurulmuştur. Taner Özarslan, 1991 yılında başladığı profesyonel iş hayatında birçok şirkette üst düzey yöneticiliklerde bulunmuştur. Kadıköy Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi İktisat Bölümünü bitiren Özarslan, 1991 yılından itibaren 3 sene Akdeniz Menkul Kıymetler’ de yatırım uzmanlığı, Pamuk Yatırım’ da 10 sene yatırım fonları müdürlüğü, kurumsal finansman ve araştırma müdürlüğü, hisse senetleri servis müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Tekstil Yatırım’ da (ICBC) satış ve pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcılığına 5 sene devam eden Özarslan, 2012 yılında Gedik Yatırım Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilmiştir.  Yatırım şirketleri arasından bir ilk olan Gedik Private markasının kurucularından olan Özarslan aynı zamanda bu markanın ilk Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2017 yılı Mayıs ayında Sparta&Co Kurumsal Finansman ve Strateji şirketinin kurucu ortağı olan Özarslan, şirket evlilik ve satın almalarına aracılık, halka arz öncesi şirketlere danışmanlık, şirketlere strateji geliştirme ve makro ekonomik verilerle uyumlu bilanço yönetimi hizmetinin yanında, Sparta Academey ile finans piyasalarına yeni traderlar yetiştirilmesine katkı sağlamaktadır. 

 

32 senelik profesyonel iş hayatında birçok seminerler, eğitimler vermiş olan, finans ve makro ekonomi hakkında TV'lerde analizler yapmaktadır. Finans ve sermaye piyasalarına kendi kurduğu şirketle son 6 senedir katkı yaratmaya devam eden Özarslan, Şirketlerin, finans piyasalarındaki dalgalanmaları fırsata çevirecek stratejiler üretmelerine ve alternatif finansman modelleri bulmalarına  yardımcı olmaktadır. Sparta&Co'nun deneyimli kurumsal finansmancıları ile Şirket satışları, Şirketlere stratejik ve finansal ortak bulunması, Şirket Değerleme Raporlarının hazırlanması gibi konularda faaliyet gösterilmektedir.

bottom of page