top of page

Eğer iyi tanımlanmış bir iş planınız yoksa, sorununuz var demektir. Bu konuda biz size yardımcı olabiliriz.

Sparta& Co, müşterileri için alıcı ve satıcı tarafı işlemlerinde uluslararası M&A danışmanlığı hizmeti sağlayan, bir strateji ve kurumsal finansman şirketidir.

Sparta&Co’da neyin önemli olduğunu gözden kaçırmayız. Satın alma ve birleşmelerde, halka arzlarda ve uzun vadeli proje kredisi bulurken, olayların ötesine bakarız çünkü bu projelerin tamamının insan hikayeleriyle ilgili olduğunu görürüz. Şirket ortaklarının hayallerine ortak olur, kurumsallaşma adımlarını beraber yaşarız.

Finansal piyasalardaki 32 yıllık tecrübemizle, danışmanlık yaptığımız şirketlerle beraber çalışır, en karmaşık sorunlarına beraber çözümler buluruz.

Sektörde 32 yıl deneyime sahip Taner Özarslan tarafından 2017 yılında kurulmuş olan Sparta & Co, müşteri odağını her zaman ilk sırada tutan anlayışı ile İstanbul ve Londra ofislerinde dünya standartlarında finansal danışmanlık hizmeti vermektedir. Sparta & Co, şirketlerin dış şoklara dayanıklı, daha zeki, daha keskin ve daha yeni bir versiyona dönüşümleri için uğraşmaktadır.

Sparta&Co, şirketlere ”Strateji“ ve “Kurumsal Finansman” olmak üzere iki farklı hizmet vermektedir. Strateji Hizmetimizde; bakış açımızın, şirketinize katkı sağlaması için çalışır, iş planınızın gelişmesini hedefleriz. Şirketlerin sahip olduğu içsel risk faktörlerini analiz etmenin yanında dışsal şoklara karşı aksiyon planlarının alınması için önerilerde bulunuruz. Finansal piyasalardaki oynaklıkların şirket gelir tabloları ve bilançoları üzerindeki etkilerini pozitife döndürmek için makro ekonomik verileri ve finansal araçların değerlerini öngörmeye çalışırız. Makro ekonomik analizlerdeki tutarlılığımız ve uluslararası fon akışlarını takip etmedeki ustalığımız, şirketinizin geleceğini görmemizi sağlar. Sparta & Co kurumsal strateji danışmanlığı ve kurumsal finansman hizmetlerinde şirketinizi izlemekten, aksiyon almaya taşımaktadır.

Kurumsal Finansman Hizmetlerimiz; şirket birleşme satın alımlarında alıcı veya satıcı taraf danışmanlığı, sermaye ihtiyacı karşılama aracılığı, yatırım kredisi bulma aracılığı, halka arz danışmanlığı, proje finansmanı ve borç yapılandırma danışmanlığı hizmetleridir.

Türkiye'deki birçok kurumsal şirkete kurumsal finansman ve strateji danışmanlığı hizmeti veren Sparta & Co. şirketleri sermaye piyasalarında halka arza götürme konusunda özel hizmetler sunmaktadır. 

Sparta & Co'nun İngiltere ofisi Londra Finans Merkezi'nde 2019 Ekim'de açılmıştır. Sparta Finance Limited'in Londra'daki private equity ve yatırım bankaları ile yakın ilişkileri, Türk Şirketlerinin kaynak ve ortak bulma konusunda ihtiyaçlarını sağlamaktadır.

Sparta Academy bünyesinde, kurumsal ve bireysel yatırımcıların finansal piyasalardan kazanç sağlamasına yönelik uluslararası eğitimler düzenleyerek, ülkemizde finansal okuryazarlığın gelişmesine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

bottom of page